
Sinds mensenheugenis heb ik muziek aangeschaft in (platen)winkels. Omdat het dit jaar niet anders kon heb ik het op een andere manier geprobeerd, online, maar dat is me tegengevallen. Ik beleefde er weinig plezier aan, luisterde nauwelijks naar de platen eens ze waren uitgepakt. Mogelijk moet je eerst inspanningen doen om werkelijk van iets moois te kunnen genieten. In mijn geval me naar buiten begeven, tram of metro nemen, naar de winkel stappen, tussen de cd’s zoeken en liefst van al iets vinden wat me bevalt en dan met de vondst(en) weer naar huis gaan.
Na enkele weken heb ik het platen bestellen opgegeven en me toegelegd op het online kopen van vooral witte wijn. Ik ben opnieuw, soms intens, naar mijn oude platen gaan luisteren. Dat doe ik altijd al af en toe, ter voorbereiding van mijn radioprogramma, maar nu was het anders en meer. Dat had uiteraard met de afzondering te maken maar ook met het initiatief Hi Fidelity Time van mijn vriend Roen Hetzwoen.
De voorbije weken ben ik op basis van allerlei eindejaarslijstjes (onder meer op de websites van npr, popmatters en pitchfork) op zoek gegaan naar wat mij op muzikaal gebied interessant leek. Daarnaast vond ik veel informatie in een flink stapeltje Uncuts en Mojo’s, mij onlangs met veel zorg toegestuurd door mijn Gentse vriend Erik Van Houdt. Ik had al sinds februari geen tijdschriften en kranten meer kunnen kopen. Dagenlang heb ik mijn oor te luisteren gelegd bij Spotify, eerst erg in de war van zoveel nieuwe namen en geluiden, maar geleidelijk aan toch wat orde vindend in de chaos. Het resultaat van dat lezen en luisteren is dit zeer impressionistische lijstje van 20 elpees. De tweede lijst is er een van heruitgegeven platen en boxen. Dit is allemaal niet definitief en ik wil er ook geen oordeel mee vellen over de platen die ik niet heb geselecteerd.

- Ryan Adams – Wednesdays
- Arlo McKinley – Die Midwestern
- Tyler Childers – Long Violent History
- The Third Mind – The Third Mind
- Fleet Foxes – Shore
- Steve Earle – Ghosts of West Virginia
- Bob Dylan – Rough and Rowdy Ways
- Lucinda Williams – Good Souls Better Angels
- Bettye Lavette – Blackbirds
- Bill Callahan – Gold Record
- Drive-By Truckers – The Unraveling
- Molly Tuttle – …but I’d rather be with you
- Sarah Jarosz – World on the Ground
- HC McEntire – Eno Axis
- Jason Isbell and the 400 Unit – Reunions
- Mary Lattimore – Silver Ladders
- Jake Blount – Spider Tales
- Katie Pruitt – Expectations
- Bruce Springsteen – Letter To You
- Waxahatchee – Saint Cloud

Heruitgaven / Boxen
- The Rolling Stones – Goats Head Soup
- Arthur Russell – Iowa Dream
- Gillian Welch & David Rawlings – Boots No. 2: The Lost Songs, Vol. 1, 2, and 3
- Dave Alvin – From An Old Guitar – Rare and Unreleased Tracks
- Tony Allen and Hugh Masekela – We’ve Landed
- Neil Young – Homegrown
- Kurt Vile – Speed, Sound, Lonely KV EP
- Jon Hassell – Vernal Equinox
- The Go-Betweens – G Stands For Go-Betweens Vol 2: 1985–1989
- Richard & Linda Thompson – Hard Luck Stories 1972-1982
- op cd of vinyl of streaming
Thanks, Martin! An interesting list. I’d like to give a closer review to the one or other album.
LikeGeliked door 1 persoon