IK RUIM PLAATS VOOR e.e. cummings

De late herfst en geneesmiddelen waar ik maar half in geloof maken mij moe, het lijkt wel of ik wegkwijn, alsof alle energie wegvloeit uit mijn lichaam. Over de liefde doe ik er het zwijgen toe, evenals over haar tegendeel. Ik wacht af. In mijn zwak lichaam voel ik een sterke kern.
Maar het blad zomaar wit laten, dat kan ik niet toestaan. Daarom laat ik vanavond een dichter aan het woord, en door hem de stem van de tederheid zelf.

i like my body when it is with your
body. It is so quite a new thing.
Muscles better and nerves more.
i like your body. i like what it does,
i like its hows. i like to feel the spine
of your body and its bones, and the trembling
-firm-smooth ness and which i will
again and again and again
kiss, i like kissing this and that of you,
i like, slowly stroking the, shocking fuzz
of your electric fur, and what-is-it comes
over parting flesh . . . . And eyes big love-crumbs,
and possibly i like the thrill
of under me you quite so new

e.e. cummings, uit: a selection of poems, harcourt-brace, 1965

Auteur: Martin Pulaski

Dichter, schrijver, blogger, filosoof, DJ. Liefde voor steden, literatuur, muziek, film, kunsten, nachtleven. Radioprogramma ‘Zéro de conduite’ op Radio Centraal Antwerpen 106.7 fm en streaming.

7 gedachten over “IK RUIM PLAATS VOOR e.e. cummings”

  1. Dit is 1 van de mooiste liefdesgedichten die ik ooit heb gelezen 5dat zijn er niet veel, maar toch).
    Ik zal het bewaren. en van e.e. cummings nog wel meer lezen.
    Schrijft hij altijd zonder hoofdletters? en hij lijkt me een beetje eigenzinnig?

    Like

  2. hij gebruikt soms ook hoofdletters, hanteert een zeer bizarre interpunctie. waar je het helemaal niet verwacht staat plots een punt of een puntkomma en zo. een van de grote liefdesdichters.
    fijn dat je het zo mooi vindt. (ik zou zelf ook graag zoiets kunnen schrijven.)

    Like

  3. De pillen maken mij ook moe, martin. En de ene dag geven ze me energie, waardoor het lijkt alsof ik de hele wereld aankan, en de andere dag maken ze me futloos. Maar, zoals je zegt, ook ik klamp me nog steeds vast aan dat beetje moed, die ik put uit de levensvreugde die mijn dochtertje uitstraalt.

    Groeten,
    Roen

    Like

  4. Dat is goed Roen, dat we ons toch nog ergens aan vast kunnen houden.

    Marjake, dat is de bedoeling, dan heb je iets te doen, en tot volgend jaar is niet echt lang meer. Maar je ben natuurlijk helemaal niet verplicht om dit ‘allemaal’ te lezen, hoor.

    Like

  5. Hoe eenvoudig is het om er overheen te lezen, bijna het belangrijkste wat je hier schrijft : dat je ergens nog die sterkte voelt, die kern.
    Tja, laat ze maar zitten waar ze zit. Ze komt wel weer naar boven. Laat het proces gebeuren, ze rust, groeit en barst weer uit, op haar tijd.
    Lees ondertussen, luister muziek, geniet van je mooie rekken vol boeken en cd’s. Geef ons af en toe wat woorden.
    Het komt wel goed, Martin. Op zijn tijd.

    Like

  6. Zo kan het gebeuren dat iets je naar de keel vliegt op een onverwacht moment. Wanneer je na vijftien jaar het eerste gedicht op een blog leest, het eerste gedicht dat je na de eerste ontmoeting toegestuurd kreeg en nog altijd – ook nu niets meer overblijft – kent.
    Ik zal je ook maar bedanken. En merci ook liefste cummings. En jij, waar je ook bent, W.

    Like

Reacties zijn gesloten.

%d bloggers liken dit: